Modny zawód – grafik komputerowy

Modny zawód - grafik komputerowy

W dzisiejszych czasach zawody, które są bezpośrednio związane z informatyką, są bardzo dobrze płatne. Grafik komputerowy należy właśnie do takich profesji. To osoba, która zajmuje się tworzeniem, a także obróbką graficzną obrazów, plakatów, gier, stron www i video. Jak wygląda dzień pracy i czy warto się nią zainteresować?

Zawód – grafik komputerowy

Grafik komputerowy to artysta, który tworzy projekty komputerowe – nie tylko statyczne, ale i dynamiczne, takie jak na przykład efekty specjalne w najlepszych filmach. Jeśli podoba ci się ten zawód, zdobędziesz go, kończąc studia plastyczne lub informatyczne. Najważniejsze jest, aby kandydat na grafika potrafił obsługiwać programy graficzne, programy do obróbki zdjęć oraz do montowania filmików multimedialnych. Możesz skorzystać z dostępnych ofert różnego rodzaju kursów, które uczą sprawnego poruszania się po różnego rodzaju aplikacjach. Grafik komputerowy musi być osobą, która nie boi się myśleć nieszablonowo, potrafi łamać stereotypy, jest kreatywny i posiada choćby minimalną wiedzę z zakresu przeróżnych technik artystycznych. W tym zawodzie bardziej liczą się takie cechy i umiejętności, jak wysoko rozwinięty zmysł plastyczny, wyobraźnia przestrzenna, kreatywny umysł oraz umiejętność dostosowywania się do potrzeb klienta – grafik czasami musi porzucić swoje koncepcje na rzecz pomysłów zleceniodawcy.

Gdzie szukać pracy?

Pracę można znaleźć w agencji reklamowej, wydawnictwie, drukarni, czy wytwórniach filmów, czy gier. Dobrym rozwiązaniem, z którego wiele osób korzysta jest freelancing, czyli założenie własnej działalności i poszukiwanie indywidualnych zleceń. Taka forma pracy wymaga zarejestrowania. Wówczas pomocne okaże się wirtualne biuro. Najtaniej z usługi możesz skorzystać już za kilkadziesiąt złotych miesięcznie. Zyskasz prestiżowy adres, który możesz podać zarówno podczas rejestracji, jak i w mediach społecznościowych czy na swojej stronie z portfolio. Dzięki temu Twoja marka stanie się bardziej wiarygodna i godna zaufania. To również korzystne rozwiązanie z punktu widzenia finansowego. Wynajęcie stacjonarnego biura, szczególnie w centrum Warszawy jest kosztowne i na początku prowadzenia działalności dla wielu osób staje się praktycznie niemożliwe. Wirtualny adres, który otrzymasz, pozwoli zachować prywatne dane w tajemnicy, a Ty jako grafik możesz pracować z dowolnego miejsca na ziemi.

Zakres obowiązków grafika komputerowego

Grafik komputerowy, wbrew pozorom, musi także przygotowywać teksty do druku, co łączy się z koniecznością posiadania wiedzy z zakresu edycji tekstu. W zakres obowiązków grafika komputerowego wchodzi także projektowanie wizytówek i ulotek, projektowanie stron internetowych dla klientów, tworzenie okładek książek, a nawet gier planszowych. Bardziej zaawansowani graficy komputerowi pomagają również przy montowaniu filmów i tworzeniu efektów specjalnych. Grafik komputerowy to bardzo dobry zawód dla osób, które zostały obdarowane zmysłem artystycznym, wyobraźnią przestrzenną i zdolnościami plastycznymi. Kreatywna, twórcza praca jest idealna właśnie dla takich osób.

Zapraszamy do naszych innych lokalizacji w Warszawie: