Wirtualne biuro a biuro stacjonarne

Wirtualne biuro a biuro stacjonarne

Praca biurowa często może być wykonywana zarówno stacjonarnie w siedzibie firmy, jak i zdalnie. Dzięki takim rozwiązaniom można znacząco uelastycznić pracownikom wykonywanie obowiązków lub nawiązać nowe współprace międzynarodowe. Każde z rozwiązań ma swoje zalety oraz słabsze strony. Zobacz, co warto wybrać, prowadząc działalność – stacjonarne biuro czy komunikację na odległość.

Zalety korzystania z wirtualnego biura

Praca zdalna staje się coraz popularniejszą formą współpracy. Dzięki takiemu rozwiązaniu można współpracować ze specjalistami z różnych stron świata. Wymiana maili czy wideo rozmowy stają się niemalże codziennością w każdej firmie. Do realizacji obowiązków w większości przypadków wystarczy jedynie laptop lub inne mobilne urządzenie, dostęp do Internetu oraz kubek ciepłej kawy. Często w kawiarniach czy lunch barach można zaobserwować zapracowanych ludzi. Praca zdalna daje więcej swobody i pozwala samodzielnie decydować, gdzie pracownik wykonuje swoje obowiązki. Jeżeli zawód pozwala na rezygnację z wynajmu biura stacjonarnego, to warto to rozważyć.

Pracując zdalnie, warto korzystać z usług wirtualnego biura. To miejsce, które udostępnia adres, często w centrum wielkiego miasta, dzięki czemu firma może ponieść swój prestiż i renomę. Możesz zarejestrować na niego swoją działalność oraz podać go na stronie internetowej, social mediach czy ulotkach reklamujących usługi. Kiedy pod wskazany adres będzie przychodzić korespondencja, pracownik ją odbierze, przeskanuje i prześle na Twojego maila. Dzięki temu nie będziesz musiał stać w kolejce na pocztę po odbiór poleconego listu. Dodatkowym atutem korzystania z takiego rozwiązania jest oszczędność. Koszt wykupienia odpowiedniego pakietu to kilkadziesiąt złotych miesięcznie. Praca zdalna pozwala również rozszerzyć zespół o nowych pracowników spoza miasta czy nawet kraju. Oferta wirtualnego biura z pewnością przypadnie do gustu freelancerom i tym, którzy zdecydowali się na prowadzenie jednoosobowej działalności gospodarczej. Mogą oni zachować prywatny adres i dane, a udostępnić jedynie prestiżową lokalizację, którą oferuje wirtualne biuro.

Wynajem biura stacjonarnego

Niektóre branże nie mogą przejść w tryb home office. Wynika to w dużej mierze ze specyfikacji danej branży. Wówczas konieczny jest wynajem pomieszczeń. Duże firmy, które do poprawnego funkcjonowania wymagają sztabu ludzi współpracujących ze sobą, z pewnością będą potrzebowały odpowiedniego miejsca do wykonywania swoich obowiązków. Wielu potencjalnych klientów również zawraca uwagę na miejsce, w którym znajduje się firma. Profesjonalniej wygląda spotkanie przeprowadzone w nowoczesnym biurowcu, niż w kawiarni czy domowym biurze. Decydując się na skorzystanie z usług biura wirtualnego, warto zwrócić wagę, czy miejsce oferuje możliwość wynajmu sali konferencyjnej, w której będziesz mógł zorganizować spotkanie.

Wirtualne biuro świetnie sprawdzi się u freelancerów oraz małych i średnich firm, które pracują głównie zdalnie lub mogą w dużej mierze zrezygnować z pracy na miejscu. Sklepy internetowe, agencje marketingowe czy firmy szkoleniowe, które świadczą swoje usługi online, również powinny rozważyć skorzystanie z usługi wirtualnych biur.

Zapraszamy do naszych innych lokalizacji w Warszawie: