Jak założyć start-up?
Nie każde nowe przedsiębiorstwo można uznać za start-up. Główne cechy tej formy działalność to przede wszystkim innowacyjność, skalowalność oraz nastawienie na szybki zysk. Działa około 5-10 lat i przestaje być start-upem w momencie fuzji, przejęcia lub osiągnięcia zysku. Zaletą prowadzenia takiej formy działalności są niskie koszty stałe, możliwość uzyskania dofinansowania oraz wsparcia w wielu dziedzinach, takich jak marketing, prawo czy księgowość. To również sposób na bezpieczne przetestowanie pomysłu na biznes. Zakładając start-up, działalność gospodarcza nie musi zostać zarejestrowana. Należy jednak zapisać się do akceleratora przedsiębiorczości – organizacji, która wspiera młode firmy i osoby fizyczne, które mają pomysł na biznes i chciałyby wdrożyć go w życie.
Aby założyć startup należy rzetelnie przygotować biznesplan, w którym opiszesz, czym przedsiębiorstwo będzie się zajmowało. Pomysł warto zweryfikować poprzez badania rynkowe oraz sprawdzenie konkurencji. Obiecujące wyniki możesz dodać do prezentacji podczas negocjacji z inwestorami. Mogą to być właściciele dużych korporacji albo przedstawiciele organizacji, finansujących ciekawe przedsięwzięcia. Jeżeli masz taką możliwość, warto przedstawić im także prototyp produktu, czyli pierwotną wersję wytworzoną przy minimalnym koszcie.
O co zadbać prowadząc start-up?
Każde przedsiębiorstwo, aby dobrze prosperowało, potrzebuje wykwalifikowanych pracowników o konkretnych predyspozycjach zawodowych. W przypadku start-upu, działającego w sferze innowacji, niezbędni będą specjaliści od nowoczesnych technologii. Przyda się także analityk, a także osoba, która będzie rzucać świeże pomysły. Warto również pomyśleć nad miejscem do pracy. Niekiedy biuro dla start-up będzie zbędnym wydatkiem, który szczególnie będzie uciążliwy, jeżeli działalność będzie finansowana ze środków własnych założycieli. Wykonywanie obowiązków zdalnie pomaga zaoszczędzić dużo pieniędzy. Możesz również korzystać z przestrzeni coworkingowych, które często są bezpłatne. Jeżeli nie chcesz podawać swojego prywatnego adresu do korespondencji czy jako siedzibę firmy, warto postawić na praktyczne rozwiązanie, jakim jest biuro wirtualne Warszawa Śródmieście. Dzięki niemu Twój start-up będzie mógł pochwalić się prestiżową lokalizacją w samym centrum stolicy, co pozytywnie wpłynie na wizerunek przedsiębiorstwa.
Wirtualne biuro dla start-up to dobre rozwiązanie także, jeżeli Ty i Twoi pracownicy często wyjeżdżacie w delegacje. Usługa obejmuje odbieranie i przechowywanie listów zwykłych i poleconych, a także przesyłek. Po otrzymaniu powiadomienia będziesz mógł je odebrać w dogodnym dla Ciebie terminie. Nasi specjaliści mogą również zeskanować i wysłać drogą mailową najważniejsze dokumenty. W ofercie znajdziesz cztery atrakcyjne pakiety, których cena zależy od zakresu usług. Warto dopasować je do własnych preferencji. Start-up wirtualne biuro to opłacalna inwestycja, ponieważ nawet koszt najwyższego pakietu jest nieporównywalnie niższy niż koszt wynajmu stacjonarnej przestrzeni biurowej.
Pamiętaj również o obserwacji sytuacji na rynku i szybkiej reakcji na zmiany. Warto wykorzystywać wszelkie nadarzające się okazje i uważać na ruchu konkurencji. Start-up może być zyskownym pomysłem na biznes. Jeżeli masz pomysł na innowacyjne przedsiębiorstwo, warto wdrożyć ten plan w życie. Znajdź inwestora albo pozyskaj środki z innych źródeł. W ograniczeniu wydatków oraz poprawie wizerunku pomoże Ci Biuro Wirtualne!