Jak działa biuro wirtualne?

Jak działa biuro wirtualne?

Coraz więcej firm przystosowuje się do działania w trybie home office, żeby uniknąć ewentualnych przestojów. Dzięki zdalnej pracy, pracownicy mogą wykonywać swoje obowiązki nawet w warunkach pandemii oraz z każdego miejsca na ziemi podczas delegacji. Rezygnacja ze stacjonarnego biura generuje oszczędności zarówno dla przedsiębiorstwa, jak i dla zatrudnionych osób. Firma ogranicza wydatki na rachunki oraz opłaty za wynajem (w przypadku całkowitego przejścia na pracę zdalną). Pracownicy natomiast nie tracą pieniędzy (i czasu) na dojazd. Podpowiadamy, jak założyć wirtualne biuro swojego biznesu i dlaczego warto to zrobić.

Zakładamy wirtualne biuro

Jeśli widzisz, że Twoi pracownicy dobrze radzą sobie w warunkach home office, warto pomyśleć o całkowitym przejściu na wirtualne biuro. Rezygnacja ze stacjonarnego punktu pozwoli oszczędzić sporo pieniędzy. Koszty wynajmu lokalu oraz kwoty dotychczasowych rachunków będziesz mógł zainwestować w rozwój firmy. Przede wszystkim postaw na system motywacyjny swoich pracowników. Podwyżki albo dodatkowe premie przełożą się na efektywniejsze wykonywanie obowiązków, a nowe szkolenia i warsztaty podniosą kompetencję. Możesz także nabyć wydajniejszy sprzęt komputerowy, aby Twoi pracownicy mieli większe możliwości.

Zarejestruj działalność na wirtualny adres

Swoją działalność możesz zarejestrować na realny adres w prestiżowej lokalizacji, jakim jest centrum Warszawy. Uzyskasz prawo do posługiwania się nim w korespondencji urzędowej czy z kontrahentami. Taką możliwość daje biuro wirtualne. Pracownicy odbiorą przesyłki zwykłe i polecone. Po otrzymaniu informacji będziesz mógł je otrzymać w dogodnym dla Ciebie terminie. Prześlą również skany potrzebnych dokumentów. W razie potrzeby zorganizowania szkoleń, rekrutacji czy spotkań w większym gronie, masz możliwość wynajęcia sali konferencyjnej. Płacisz wtedy jedynie za czas spędzony w biurze w Centrum Warszawy. Dodatkowo otrzymasz dedykowany numer kontaktowy, fax oraz zagraniczny z przekierowaniem na dowolny, krajowy telefon lub mail. Możesz wykupić płatne z góry na 6 – lub 12- miesięcy pakiety od podstawowego do prestiżowego, różniące się zakresem usług oraz ceną. Sprawdź ofertę i przekonaj się do wirtualnego biura.

Dla kogo praca zdalna

Praca w trybie home office nie jest jednak dla wszystkich. Wymaga dużo samodyscypliny. Pracodawca nie ma bezpośredniej kontroli nad wykonywanymi przez pracownika obowiązkami i nie nawiązuje z nim więzi. Jednak perspektywa oszczędności na wynajmie lokalu, a także elastyczne godziny pracy bez tracenia czasu na dojazdy i stanie w korkach sprawia, że wiele przedsiębiorców decyduje się na przejście na pracę zdalną. Tym bardziej jeśli Twoja firma zajmuje się działalnością niewymagającą wizyt w biurze. Do takich profesji należą między innymi zawody redaktora, tłumacza czy pisarza. Praca w domu sprawdzi się również w przypadku programistów, grafików komputerowych, czy copywriterów. Księgowi również docenią możliwość wykonywania obowiązków w domowym zaciszu. Przekonaj się do wirtualnego biura i przejdź na tryb pracy zdalnej. Sprawdź, ile możesz dzięki temu zyskać.

Zapraszamy do naszych innych lokalizacji w Warszawie: